Dom

Czy warto wybrać na podłogi płytki o wyglądzie drewna

Posted by Redakcja

Wysokiej jakości płytki gresowe imitujące drewno mogą być doskonałym substytutem podłóg z prawdziwego drewna. Naturalne drewno to ponadczasowa opcja na podłogę, ale nie jest odpowiednim rozwiązaniem dla każdego. Drewniana podłoga może być dość kosztowna i łatwo się rysuje i plami, nie jest również dobrym rozwiązaniem w miejscach narażonych na wilgoć, jak łazienka, kuchnia, przedpokój, taras lub balkon. Dodatkowym problemem jest to, że podłogi z drewna wymagają dużo konserwacji.

Jakie zalety mają płytki gresowe imitujące drewno

Jest wiele powodów, dla których płytki gresowe imitujące drewno są w rzeczywistości lepsze niż podłogi z prawdziwego drewna. Wysokiej jakości płytki drewnopodobne wykonane w najnowszej technologii mają tak wyjątkowe i dokładne detale, że mogą naśladować wygląd prawdziwych podłóg drewnianych. Dodatkowo gres jest trwały, wodoodporny i mrozoodporny, może być zatem stosowany w dowolnym pomieszczeniu oraz na zewnątrz. Płytki w przeciwieństwie do naturalnego drewna nie wymagają również zabiegów pielęgnacyjnych oprócz okresowego przetarcia czy umycia na mokro.

Płytka drewnopodobna dostępna jest w kilku szerokościach i długościach, a także wyrazistych formach i mozaikach, i nie ogranicza się już do typowych rozmiarów. Podłogi z płytek, które wyglądają jak drewno, to obecnie bardzo popularny trend w wystroju wnętrz. Przy tak wielu dostępnych opcjach podłóg z płytek imitujących drewno z pewnością każdy właściciel domu dobierze produkt, który spełni jego oczekiwania.

Płytki gresowe stają się coraz bardziej popularne jako materiał wykończeniowy, ponieważ łatwiej je utrzymać w czystości w pomieszczeniach o dużej wilgotności, takich jak łazienki i kuchnie. Bez ryzyka rozwoju pleśni i bakterii oraz wypaczania, podłogi z płytek drewnopodobnych można stosować praktycznie w każdej części domu. Ofertę płytek drewnopodobnych możesz zobaczyć na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/WOOD-BASIC/5635. Taka podłoga jest bez wątpienia piękna i jest częstym wyborem ze względu na swój styl, trwałość i łatwość czyszczenia w porównaniu z dywanem, wykładziną czy panelami. Weź pod uwagę trwałość takiej płytki, która jest wodoodporna, plamoodporna, odporna na zarysowania, wgniecenia i wypaczanie, a wszystko to bez poświęcania stylu i jakości.

Related Post